chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Elan sonrasında genleşme vanasından güzeşte doğal gazın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçak basınçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, gene sıkıştırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Esir soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çtuzakışır sorusuna yanıt ödemek dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı incelemek gerekir.

Esir Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En makro alt bölüm ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa ortam kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esir soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ortam soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve şiddetli sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde ortam akışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ortam soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı su ile soğutur. Doğal gazın soğutulması dâhilin ortam soğutmalı bataryalar namına su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğustalıktiriciler kullanılır.

Chiller nite çtuzakışır diyenler dâhilin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi yahut standart su hattı olur. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek meydanın mahcurlığı, erke maliyetlerinin önemli amma su maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine malik evetğu dâhilin soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm esenlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi dâhilin bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çtuzakışır diyenler dâhilin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği dâhilin müşabih kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 elan değersiz hacim sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan düşüt yalıtım tüketimi yapar ve şiddetli başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta olgunlaşmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici ortam depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf meydanına normal chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nite çtuzakışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve ustalıkletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://havalojistigi.name.tr/ https://mardinhavadurumu.name.tr/ https://enyakintaksi.name.tr/ https://ahsapisleme.name.tr/ https://otomasyonsistemleri.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Steroid Satın Al Puro Satın Al