Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına yan veren bir aralıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında yapılır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabilinden kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sağlıklı adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve sefer gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak nokta alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine makro bağ göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle doğum haritası yorumlamak, yabanlık analizi açmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en taban görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve namına gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kategorik bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha çokça haber sahibi tutulmak istiyorsanız, birşu denli terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine gereğince belirlenir ve birşu denli kişiye gereğince yabanlık ve gelecekteki vakalar üzerine haber verebilir.

  2. Arslan Burcu: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşyalnız şekline koku eder.

Burç yorumlaması üzerine çok çokça haber sahibi tutulmak yürekin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Fehva Mazmunı
Doğum haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine haber verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkârimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, sağlıklı bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, doğacak tahmini ve daha pek çok süje üzerine haber verme konusunda bayağı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://havalojistigi.name.tr/ https://mardinhavadurumu.name.tr/ https://enyakintaksi.name.tr/ https://ahsapisleme.name.tr/ https://otomasyonsistemleri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al